İngiliz Dili ve Edebiyatı Kulübü Dergisi / Journal of English Language and Literature Club (JELLC)'in amacı dil ve edebiyat öğrencilerinin akademi hayatına geçişe hazırlık, kendini geliştirme, lisansüstü öğrenim ve akademik dergi ve kongrelere bir nevi bir hazırlık niteliğindedir. Dolayısıyla gönderilen yazıların akademik yazılar kadar iyi olmasını beklememekteyiz fakat ortalama bir seviyede olmasını tercih ederiz.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Kulübü Dergisi (Journal of English Language and Literature Club), Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Kulübü, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı öğrencileri ve Kafkas Üniversitesi Dil ve Kültür Kulübü ortaklığında yılda iki kez yayımlanan bir elektronik dergidir. Dergiye Dil ve Edebiyat ile ilgili bölümlerin lisans öğrencileri ile mezunları yazı gönderebilir. Derginin amacı lisans öğrencileri ve mezunlarına akademik hayata giriş niteliğinde yayın tecrübesi sunmaktır.

e-Dergimize tüm dil ve edebiyat ile ilgili bölüm öğrencileri ve mezunları yazı gönderebilir. Gönderilen yazılar dil, dilbilim, edebiyat, kültür, edebiyat tarihi, mitoloji, edebiyat felsefesi, edebiyat eleştirisi ile ilgili deneme, makale, hikaye, şiir, kitap yorumu, kitap tanıtımı, film yorumu, film tanıtımı, karikatür vb. konularda ve İngilizce, Almanca, Fransızca ve Türkçe dillerinde olabilir.

İngiliz Dili ve Edebiyatı Kulübü, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanlığı denetiminde ve İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanlığı bünyesinde faaliyet göstermektedir.