Yazı gönderebilmek için Girişe Gidiniz veya Kayıt Ol.

Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri döndürülecektir.

  • Gönderilen yazı daha önceden yayınlanmamış ve yayımlanmak üzere herhangi bir dergiye değerlendirilmek üzere sunulmamıştır (Yazar Rehberi'nde detaylı açıklama verimiştir).
  • Gönderi dosyası OpenOffice, Microsoft Word, RTF veya WordPerfect dokümanı dosyası biçimindedir.
  • Burada mevcut başvurular için URL'ler sağlanmıştır.
  • Metin Times New Roman 12 punto, satır aralıkları 1,5 ve kenar boşuları 2,5 cm, altı çizilme yerine italik olarak vurgulanmış (geçerli URL adresleri ile) ve tüm şekil, resim ve tablolar sayfa sonu yerine metin içinde uygun noktalara yerleştirilmiştir. Baskı için, resimlerin kaliteli kopyalarını ek dosya olarak gönderiniz. Gönderilen dosyanın boyutu çok fazla olur ise, sistem almayabilir. Böyle durumlarda yazıyı bölüp, diğer bölümleri ek dosya olarak tek, tek gönderebilirsiniz.
  • Buraya eklenen sitil ve bibliyografk gereksinimler Dergi Hakkında kısmındaki Yazar Rehberi'nden görülebilir.
  • Atıflar ve kaynak belirtme APA sürüm 6'ya göre yapılmalıdır.
  • Yazınızda en az 3 anahtar kelime bulunmalıdır.
  • Sayfa sayısı en fazla 5 olmalıdır.
  • Derginin 2. sayısı için yazının teması ütopya/distopya ile ilgili olmalıdır.

Yazı Göndermeden önce lütfen çağrı metnini dikkatli inceleyin. Çağrı metninde belirtilen koşulları sağlamayan yazılar yayımlanmayacaktır.

Yazı gönderimi yalnız bu site üzerinden yeni kullanıcı kaydı veya sisteme giriş yaptıktan sonra yeni yazı gönder bağlantısına tıklayarak yapılacaktır. Lütfen e-posta ile yazı gönderimi yapmayın.

Sisteme yeni üye olacaksanız lütfen Profil sayfasına gidip profil bilgilerinizi tamamlayınız. Adınız ve soyadınız, e-posta adresiniz, okuduğunuz üniversite, bölüm ve sınıf, isteğe bağlı olarak telefon numarası ve ev/iş adresi (Telefon ve Ev/İş adresi derginin basımı yapılırsa bir kopyasını size göndermek için kullanılacaktır) bilgilerinizi güncel ve doğru olarak işlemleri tamamlayınız.

Yeni Yazı Gönder sayfasından yazınızı gönderirken lütfen şu hususlara dikkat ediniz:

 - Derginin 2. sayısı için yazınız ütopya / distopya teması üzerine yazılmış olması gerekmektedir.

 - Yazınız Kelime İstemci Uygulamalarının (tercihen Microsoft Office Word) dosya formatlarından (tercihen .docx dosya uzantısı) biri olmalıdır. Lütfen sisteme PDF dosyası yüklemeyiniz. Yazı içinde resim(ler) mevcut ise bu resimlerin yüksek çözünürlüklü sürümlerini ayriyeten resim dosyası formatında sisteme yükleyebilirsiniz.

 - Sisteme yüklemiş olduğunuz yazının içinde kişisel ve kimlik bilgilerinizin yer almaması önemlidir. Kişisel ve kimlik bilgilerini sisteme eklediğiniz için ayriyeten word dosyası içine yazmanıza gerek yoktur. Bu işlem yazı inceleme aşamasında hakemlerin objektif karar almasına katkı sağlayacaktır.

 - Yazılar dilbilgisi kurallarına uygun olmalıdır. Sayfa yapısı A4 boyutunda Times New Roman yazı tipi 12 punto, kenar boşlukları 2,5 cm ve satır aralığı 1,5 olmalıdır.

 - Yazınızın APA sürüm 6'ya uygun bir biçimde yazıldığından emin olunuz. APA sürüm 6 ve yazım kurallarına uygun olmayan yazılar yayımlanmayacaktır.

 - Yazınız en fazla beş (5) sayfa olmalıdır. Beş sayfadan uzun yazılar yayımlanmayacaktır.

 - Gönderdiğiniz yazılar hakem sürecinden geçip editoryaya sevk edilecektir. Hakem süreci olumlu, olumsuz, yeniden değerlendirmeye alınacak şekilde düzeltme ve yeniden değerlendirmeye alınmadan editöryaya sevk edilmek üzere düzeltme olmak üzere dört şekilde sonuçlanabilir.

 - Yazınızı gönderirken karşınıza çıkacak ekranları dikkatli bir biçimde okuyup sizden istenilen tüm bilgileri doldurunuz. Yazının özeti, anahtar kelimeler, tür, referanslar, kaynaklar vb. önemli alanların doldurulması zorunludur. Yazı Gönder sayfasının başında yazı hangi bölümde yayımlanacak kısmında yazınız makale ile makale, şiir ise şiir seçiniz. Lütfen bu seçimler haricinde başka bir seçim yapmayınız.

 - Yazınızın İngiliz Dili ve Edebiyatı Kulübü Dergisi’nde yayımlanmasını istiyorsanız, yazınızın daha önce başka bir dergide yayımlanmadığını ya da yayımlanması için gönderilmediğini taahhüt etmeniz gerekmektedir.

 - Yazınızın yayımlanmasını kabul ettiğinizde, herhangi bir eser/fikir hırsızlığı, intihal vb. durumlarda İngiliz Dili ve Edebiyatı Kulübü Dergisi’nin sorumlu olmadığını, her türlü yükümlülüğün size ait olduğunu bilmenizi isteriz. Bu yüzden lütfen özgün yazı gönderimi yapınız.