Login or Register to make a submission.

As part of the submission process, authors are required to check off their submission's compliance with all of the following items, and submissions may be returned to authors that do not adhere to these guidelines.

  • The submission has not been previously published, nor is it before another journal for consideration (or an explanation has been provided in Comments to the Editor).
  • The submission file is in OpenOffice, Microsoft Word, or RTF document file format.
  • Where available, URLs for the references have been provided.
  • The text is 1,5-spaced; uses a 12-point Times New Roman font; employs italics, rather than underlining (except with URL addresses); and all illustrations, figures, and tables are placed within the text at the appropriate points, rather than at the end.
  • The text adheres to the stylistic and bibliographic requirements outlined in the Author Guidelines.
  • References must be appropriate to APA style version 6.
  • There must be at least 3 keywords.
  • Page limit is 5
  • The theme of this issue (Volume 3 Issue 1) is N/A. Please write your texts according to the theme of the issue. NO THEME.
  • For further details, please check the author guidelines on the Call for Papers PDF file.

Yazı Göndermeden önce lütfen çağrı metnini dikkatli inceleyin. Çağrı metninde belirtilen koşulları sağlamayan yazılar yayımlanmayacaktır.

Yazı gönderimi yalnız bu site üzerinden yeni kullanıcı kaydı veya sisteme giriş yaptıktan sonra yeni yazı gönder bağlantısına tıklayarak yapılacaktır. Lütfen e-posta ile yazı gönderimi yapmayın.

Sisteme yeni üye olacaksanız lütfen Profil sayfasına gidip profil bilgilerinizi tamamlayınız. Adınız ve soyadınız, e-posta adresiniz, okuduğunuz üniversite, bölüm ve sınıf, isteğe bağlı olarak telefon numarası ve ev/iş adresi (Telefon ve Ev/İş adresi derginin basımı yapılırsa bir kopyasını size göndermek için kullanılacaktır) bilgilerinizi güncel ve doğru olarak işlemleri tamamlayınız.

Yeni Yazı Gönder sayfasından yazınızı gönderirken lütfen şu hususlara dikkat ediniz:

 - Yazınız Kelime İstemci Uygulamalarının (tercihen Microsoft Office Word) dosya formatlarından (tercihen .docx dosya uzantısı) biri olmalıdır. Lütfen sisteme PDF dosyası yüklemeyiniz. Yazı içinde resim(ler) mevcut ise bu resimlerin yüksek çözünürlüklü sürümlerini ayriyeten resim dosyası formatında sisteme yükleyebilirsiniz.

 - Sisteme yüklemiş olduğunuz yazının içinde kişisel ve kimlik bilgilerinizin yer almaması önemlidir. Kişisel ve kimlik bilgilerini sisteme eklediğiniz için ayriyeten word dosyası içine yazmanıza gerek yoktur. Bu işlem yazı inceleme aşamasında hakemlerin objektif karar almasına katkı sağlayacaktır.

 - Yazılar dilbilgisi kurallarına uygun olmalıdır. Sayfa yapısı A4 boyutunda Times New Roman yazı tipi 12 punto, kenar boşlukları 2,5 cm ve satır aralığı 1,5 olmalıdır.

 - Yazınızın APA sürüm 6'ya uygun bir biçimde yazıldığından emin olunuz. APA sürüm 6 ve yazım kurallarına uygun olmayan yazılar yayımlanmayacaktır.

 - Yazınız en fazla beş (5) sayfa olmalıdır. Beş sayfadan uzun yazılar yayımlanmayacaktır.

 - Gönderdiğiniz yazılar hakem sürecinden geçip editoryaya sevk edilecektir. Hakem süreci olumlu, olumsuz, yeniden değerlendirmeye alınacak şekilde düzeltme ve yeniden değerlendirmeye alınmadan editöryaya sevk edilmek üzere düzeltme olmak üzere dört şekilde sonuçlanabilir.

 - Yazınızı gönderirken karşınıza çıkacak ekranları dikkatli bir biçimde okuyup sizden istenilen tüm bilgileri doldurunuz. Yazının özeti, anahtar kelimeler, tür, referanslar, kaynaklar vb. önemli alanların doldurulması zorunludur. Yazı Gönder sayfasının başında yazı hangi bölümde yayımlanacak kısmında yazınız makale ile makale, şiir ise şiir seçiniz. Lütfen bu seçimler haricinde başka bir seçim yapmayınız.

 - Yazınızın İngiliz Dili ve Edebiyatı Kulübü Dergisi’nde yayımlanmasını istiyorsanız, yazınızın daha önce başka bir dergide yayımlanmadığını ya da yayımlanması için gönderilmediğini taahhüt etmeniz gerekmektedir.

 - Yazınızın yayımlanmasını kabul ettiğinizde, herhangi bir eser/fikir hırsızlığı, intihal vb. durumlarda İngiliz Dili ve Edebiyatı Kulübü Dergisi’nin sorumlu olmadığını, her türlü yükümlülüğün size ait olduğunu bilmenizi isteriz. Bu yüzden lütfen özgün yazı gönderimi yapınız.