Dergi hakkındaki duyuruları bu sayfadan takip edebilirsiniz.

JELLC Dergisi 2. Sayı Yazı Çağrısı

2019-03-21

YAZI ÇAĞRISI

İngiliz Dili ve Edebiyatı Kulübü Dergisi (JELLC) Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Kulübü ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı ortaklığında yayım yapan bir elektronik dergidir. Birinci sayısını Ocak 2019’da yayımlayarak yayım hayatına başlamıştır. Derginin ikinci sayısı Mayıs 2019’da yayımlanacaktır.

e-Dergimize tüm dil ve edebiyat ile ilgili bölüm öğrencileri ve mezunları yazı gönderebilir. Gönderilen yazılar ütopya / distopya temasıyla ilgili dil, dilbilim, edebiyat, kültür, edebiyat tarihi, mitoloji, edebiyat felsefesi, edebiyat eleştirisi ile ilgili deneme, makale, hikaye, şiir, kitap yorumu, kitap tanıtımı, film yorumu, film tanıtımı, karikatür vb. konularda ve İngilizce, Almanca, Fransızca ve Türkçe dillerinde olabilir.

Dergi yazıları https://dergi.ingilizedebiyati.net internet sitesindeki Dergiye Yazı Gönder / Make a  Submission bölümünden alınacaktır. Halihazırda üyeliği bulunan yazarlar giriş yapıp, üyeliği bulunmayan yazarlar sisteme üye olup ilgili alanları doldurarak yazı gönderebilir. Yazı son gönderim tarihi 28 Nisan 2019’dur.

ANA TEMA: ÜTOPYA / DİSTOPYA

Dergide yayımlanmayan yazılar hakkında

2019-01-20

İngiliz Dili ve Edebiyatı Kulübü Dergisi'nin (JELLC) ilk sayısına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Gönderilen yazıların hemen hemen hepsini yayımlamaya çalıştık fakat yoğun ilgiden doğan yazı çokluğu ve bazı yazıların yayımlanması için gerekli nitelikte olmamasından dolayı tüm yazıları ne yazık ki yayımlayamadık.

Devamını okumak için duyuru başlığına tıklayın......

Dergimizin ilk sayısı yayımlanmıştır

2019-01-20

Dergimizin ilk sayısı yayımlanmıştır. Yazılara hem ayrı ayrı ulaşabilir, hem de tek bir PDF dosyasından tüm sayıya erişebilirsiniz. Dergimiz elektronik bir dergidir fakat belirli bir sayıda basımı yapılacaktır. Yazarlar istekleri doğrultusunda bu basılı kaynağa erişebilirler. Basım işlemi tamamlanınca site üzerinden bilgi verilecek ve basılı kaynağı isteyenler için bir istek formu oluşturulacaktır.

Devamını okumak için duyuru başlığına tıklayın...